11 listopada 2017r. grupa reprezentacyjna ZPiT „Wałbrzych” pod opieką Sylwii Sałamaj, kolejny raz wystąpi u boku znakomitych muzyków Filharmonii Dolnośląskiej oraz chórów i solistów z całej Polski w megawidowisku operowym „Straszny Dwór” w reżyserii Tomasza Janczaka.

Monumentalne dzieło Stanisława Moniuszki mieli już okazję podziwiać widzowie w Jeleniej Górze. Duże zainteresowanie wydarzeniem przyczyniło się do wznowienia produkcji i ponownym zaprezentowaniem go, tym razem w Zgorzelcu, w hali PGE Turów Arena 11 listopada o godzinie 18:00.

Wyjątkowość przedsięwzięcia to przede wszystkim zaproszenie publiczności niemieckojęzycznej. Podczas spektaklu wyświetlane będą  napisy z tłumaczeniem na język niemiecki. Wszystko po to, by zaprezentować naszym zachodnim sąsiadom jedno z najpiękniejszych polskich dzieł muzycznych oraz zwrócić ich uwagę na najważniejsze polskie święto narodowe.

Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” współpracuje z panem Tomaszem Janczakiem od 2014 roku. Wspólnie zrealizowali już „Zemstę Nietoperza” oraz „Barona Cygańskiego”. Jak zapowiadają organizatorzy, „Straszny Dwór” nie będzie ostatnią pozycją na liście.